Domácí bylinné čaje

Nauka o léčivých bylinách, jejich sběr a sušení a příprava čajů z nich patří k mým velkým vášním.

V roce 2017 jsem po dlouhých přípravách konečně zrealizovala svůj sen: podařilo se mi vyrobit krabičku s bylinným čajem, kompletně ruční výrobou od krabičky přes etiketu až po čajový pytlík. Vyrobila jsem zhruba 50 čajových krabiček, které byly za krátkou dobu rozebrány, ať už darovány či prodány. Podle všeho vám čaje chutnaly a občas se mě i po roce někdo zeptá, zda budu čaje opět vyrábět. Inu, s velkou radostí! Musíme si ale počkat na letní bylinkovou sezónu (kterou každoročně netrpělivě vyhlížím) a pak se zas budou dít věci :-).

Vybrat si můžete z uklidňujícího čaje pro klidný spánek „Hají“ pro dospělé i děti a bylinné směsi bojující proti nachlazení „Kých a smrk“ a další nové směsi, která je zatím tajemstvím.

Moje bylinné čaje sestávají výhradně z bylinek, které jsem ručně nasbírala v Beskydech či jiných lokalitách a pak z bylinek od ověřeného dodavatele taktéž z Moravy.

Hlavní složkou čaje Hají je mateřídouška a dále pak např. meduňka, heřmánek a maliník. Čaj Kých a smrk obsahuje černý bez, lípu, šalvěj, voňavé koření a další.

 

DSCN3020foto 3 foto 5