Proč jít na masáž

Za dobu své praxe jsem u mých klientů, přátel, blízkých, známých i neznámých vysledovala minimálně tři způsoby přístupu k masážím.

První přístup: Na masáže chodím pravidelně, vždy si při ní duševně odpočinu a věřím, že je to dobré pro tělo. Mám svého osvědčeného maséra/masérku, kterým zůstávám věrná/ý.

Druhý přístup: Na masáž si zajdu jen tehdy, když mě bolí svaly či jsem si je natáhl/a při sportu, zkrátka tehdy, když mám akutní problém na tělesné úrovni.

Třetí přístup: Na masáži jsem nikdy nebyl/a. Nevidím důvod, proč bych na ni měla jít. Případně, na masáži jsem byl/a tak jednou a nelíbilo se mi to.

Co tedy mohu nabídnout potenciálním klientům, ať už mají k masážím jakýkoli přístup?

Odpověď můžeme najít i ve vysvětlení názvu mého podnikání: Citlivá masáž.  Možná vás to významově zavádí ke způsobu provedení masáže: tedy jemná, ne příliš silová masáž. Což není tak zcela úplně pravda. Tímto slovním spojením mám na mysli zejména respektující přístup ke klientům. V tom smyslu, že si ráda vyslechnu, co zrovna klient ten den potřebuje. Zda potřebuje jemnou uspávací masáž či potřebuje masáží zcela „zničit“ a prostě jít na tělo silově. Svedu oba přístupy. Jen tím dávám najevo, že vám nebudu vnucovat nic, co byste sami nechtěli. Nýbrž, že vy si určujete, co potřebujete (protože to taky určitě víte sami nejlépe).

Masáž chápu jako cestu sama k sobě. Jako dialog dvou těl, klientova a masérova. Jako symfonii složenou z našich dechů, zvuků masírujících rukou a našich těl. Jako významnou příležitost k zastavení se, odpočinku a dostání se k sobě, ke své podstatě.

Masáž zdaleka není jen o práci se svaly klienta. To je snad už přežitý pohled. Je třeba si uvědomit, že tím, že sáhneme do hmoty těla, sáhneme tak i do jemněhmotných obalů těla a napojíme se na energii, kterou má každé tělo specifickou. Je na masérovi, aby k tělu klienta přistupoval s respektem a k úctou.

Masáž je jedinečný rituál,  příležitost být jen sám se sebou a sám sebou, příležitost k celkové regeneraci a obnově těla a duše.

Čas a prostor k toulání se svými krajinami duše.

Příležitost k uvědomění si, prozření a posunu na své cestě.

Moc ráda vás na té vaší budu doprovázet. Dám vám pocítit pevnost  a bezpečí v mých rukách, stejně tak jako bezbřehou jemnost.

A pokud vás zajímá, jaké má masáž účinky na naši fyzickou složku naší osobnosti, tady je máte:

-Drenáž krve a lymfy, tedy návratu žilní krve a lymfy z periferie do oběhového centra, což má za následek lepší okysličení tkání a rychlejší vyplavování odpadních látek. Proto je dobré po masáži po zbytek dne přijímat více tekutin a pomoci tak tělu se odpadních látek zbavovat.

-Rozšíření kožních cév a vyplavení histaminu a acetylcholinu do podkoží, což se projeví lokálním zčervenáním pokožky.

-Zlepšení tonusu a elasticity kůže a podkoží a uvolnění zrohovatělé vrstvy kůže. Mechanické tření pokožky za použití kvalitních olejů zlepšují vzhled a stav pokožky jejím promaštěním a zvlhčením. Ochablá kůže se stává pružnější, zpomaluje se vznik vrásek.

-Udržování a zvyšování chemické rovnováhu metabolismu.

-Úlevě od přechodných bolestí svalů.