O mně

Proč dělám masáže?

Téma doteku jako mocného léčebného nástroje pro mě bylo důležité odjakživa. Uvědomila jsem si, že jednou ze základních potřeb člověka je dotýkat se a být dotýkán. Na vysoké škole jsem na téma tělesnosti v terapeutickém systému reiki napsala bakalářskou práci. Díky tomu jsem se setkávala s mnoha terapeutkami, které praktikovaly reiki, masáže a jiné. Sama jsem začala chodit na masáže a bavilo mě zkoušet různé druhy masáží a pozorovat, jak každá osobnost masíruje jinak. Téma toho, jak lze správně zvolený dotek či tlak na určité místo na těle vést k úlevě, mě fascinuje neustále. Po škole jsem tedy absolvovala rekvalifikační masérský kurz, což byla má vstupenka do světa masáží.

Na masáže chodím neustále, kromě tělesné a duševní úlevy mi pomáhají lépe se orientovat sama v sobě a v tématech, které zrovna řeším.

Co je pro mě při této práci nejdůležitější?

Několik věcí. Jednak to, aby se klient u mě cítil bezpečně a přijímán a aby měl pocit, že se mi může se vším svěřit. Pak to, abychom společně vytvořili příjemné prostředí, ve kterém vznikne dialog a budeme se společně snažit pomoci tam, kde je třeba. V neposlední řadě to, aby se mi vraceli spokojení klienti s tím, že jim moje práce pomáhá a že je podněcuje k vlastní práci se sebou samými.

Důležité pro to, aby mě tato práce pořád bavila je i to, abych se neustále vzdělávala a abych měla pocit, že to má smysl. Díky tomu pak klienta vždy přivítám dobře naladěná a pozitivní.

A krátké CV k tomu 🙂

Narodila jsem se v červnu roku 1988 a momentálně žiji kousek za Prahou.  Vystudovala jsem humanitní vědy a arteterapii. Absolvovala jsem rekvalifikační kurz sportovní masér a další dílčí kurzy v různých masérských školách. V masérství a arteterapii se dále vzdělávám. Mnoho let jsem pracovala v prostředí vysoké školy, nyní se kromě masírování věnuji práci s dětmi, osobní asistenci a lektorování kreativních workshopů. V roce 2019 jsem nastoupila do čtyřletého psychoterapeutického výcviku v Tanečně pohybové terapii. Již dlouho jsou mými koníčky také cestování a turistika, tanec a bylinkaření. V létě mě najdete na louce mezi bylinkami (nejpravděpodobněji v Beskydech) nebo na horské tůře s krosnou na zádech :-).